+389 2 3111 831 - СЕРВИС +389 2 322 3786

Електрично ќебе

3300.0
3.300,00 ден

Електричното ќебе е дизајнирано да ја подобри циркулацијата на крвта и да ја подобри благосостојбата. Ќебето брзо се загрева, а топлината рамномерно се распоредува по целата површина. Одличен е и брзо ќе ви помогне да се загреете по хипотермија и ќе биде навистина незаменливo за време на болест. Електричното ќебе е направено од совршено мек микроплиш и удобно се вклопува околу вашето тело. Неговата плишана површина може да ви овозможи сладок сон дури и во најстудената ноќ.

Ќебето работи во три температурни режими, вклучително и интензивно загревање и одржување на одредена, максимално удобна температура за вас. За да можете да изберете удобна температура и време за загревање, ќебето има 3 режими на температура. Ќебето има тајмер со автоматско исклучување. Ќебето се исклучува по 180 минути - што е идеално за оние кои заспиваат во кревет додека ја читаат омилената книга.

Електричното ќебе може да се користи од која било страна. Опремен е со безбедносен систем. Овој систем е изграден врз основа на електронски сензори и го спречува прегревањето на уредот на целата негова рамнина.

Димензиите на електричното ќебе ( 180 x 130 cm)  го прават удобно користењето за две лица.

Опис на производ

Главните предности:

 • За голем брачен кревет
 • Мека, пријатна на допир, плишана површина
 • Патентиран електронски регулатор на температура
 • Индикатор за температурен режим со осветлување
 • Брзо загревање
 • Заштита од прегревање
 • Автоматско исклучување по 1,5 часа (180 минути)
 • Стандарди Oeko-Tex 100

Главни карактеристики:

 • Тип: електрично ќебе
 • Број на температурни режими: 3
 • Контрола на температурата: прекинувач
 • Контролна табла: да
 • Класа на заштита: II
 • Моќност: 120 W
 • Извор: мрежа
 • Димензии: 180 x 130 cm
 • Тежина: 2 kg

Комплетен сет:

 • Електрично ќебе
 • Кабел за напојување
 • Упатство за употреба